1. Projekt "Pocztówki".

W roku szkolnym 2017/2018 nasza klasa bierze udział w projekcie "Pocztówki". Uczniowie co miesiąc wymieniają się pocztówkami z 2 różnymi klasami. Po otrzymaniu kartek szukają miejscowości na mapie.


2. Międzynarodowy projekt   eTwinning                                    Fun and Games Math 2

 

Projekt polega na tym, że na blogu zamieszczam instrukcje gier i zabaw matematycznych, które wykorzystuję w pracy z dziećmi oraz udostępnianiu galerii zdjęć z lekcji z wykorzystaniem wyżej wymienionych gier i zabaw,

- wykorzystywaniu (sprawdzaniu) we własnej pracy wybranych gier i zabaw zamieszczonych przez innych partnerów i tworzeniu galerii zdjęć z przeprowadzonych lekcji,

- tworzeniu gier i zabaw z dziećmi i prezentowaniu ich na wspólnie prowadzonym blogu.

 

Współpraca zadaniowa

Koźmin Wielkopolski-Kraków.

Zadania matematyczne dla klasy Ic z Krakowa przygotowane przez Beatę Mintę i uczniów klasy II a z Koźmina Wlkp.

Zadania matematyczne dla klasy IIa z Koźmina Wlkp. przygotowane przez Barbarę Bartnik i uczniów klasy I c
z Krakowa.

3. Projekt: Technologie z klasą.

Biorąc udział w programie, zrealizujemy podstawę programową:

rozwiniemy umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera       i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska Scratch dla klas I-III), będziemy kształcić  umiejętność logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, nauczymy się pracy zespołowej, zdobędziemy wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci.

 

 

Organizatorem programu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.

 

Patronat honorowy:

Minister Edukacji Narodowej

Partnerzy:

 ABB Brown Brother Harriman Luxoft Google Fundacja Orange

4. Projekt "Być jak Ignacy".

„Być jak Ignacy” to program edukacyjny przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. Projekt zakłada prowadzenie zajęć w oparciu o przygotowane  materiały w ramach już istniejącego lub nowo założonego koła naukowego. Program „Być jak Ignacy” to wielka naukowa przygoda dla dzieci, jak i nauczycieli. Chcemy inspirować, zachęcać do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania.

W ramach projektu dzieci poznają sylwetki wybitnych Polaków.

Dzieci poznają postać największego polskiego astronoma M. Kopernika, tło historyczne jego odkryć, a także zapoznają się z nauką, której się poświęcił.

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

 

Dwukrotna zdobywczyni Nagrody Nobla, kobieta, które całe swoje życie poświęciła nauce — jej sylwetkę, historię oraz najważniejsze odkrycia przybliżymy sobie w II bloku zajęć.

KAZIMIERZ PRÓSZYŃSKI

 

Pionier kinematografii w Polsce, wprowadzi dzieci w zagadnienia związane ze światem X muzy.

STEFAN DRZEWIECKI

 

Wynalazca, twórca okrętów podwodnych i powietrznych. W ramach bloku mu poświęcone przedstawimy zagadnienia związane z podróżowaniem w tak różnych warunkach.